Laboratorium Finansowe to specjalistyczna sala o charakterze dealing roomu
zaprojektowana i wyposażona w innowacyjny sposób mający umożliwić
realizację celów edukacyjnych i naukowo-badawczych.


Laboratorium jest usytuowane w Centrum Edukacji Międzynarodowej w położonym w Kielnarowej kampusie
Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania (WSIiZ) z siedzibą w Rzeszowie, przy której działa Instytut.

AKTUALNOŚCINOTOWANIA GIEŁDOWE

IBAF podczas Dni Otwartych WSIiZWaluty, giełda, inwestowanie – to słowa, które najczęściej pojawiały się przy okazji warsztatów organizowanych w laboratorium finansowym, podczas Dnia Otwartego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

 

Maturzyści z Zespołu Szkół w Tyczynie zapoznali się z platformą transakcyjną TMS Brokers. Dzięki temu mogli wczuć się w role profesjonalnych traderów i zawierać transakcje spekulacyjne na rynku walutowym. Zajęcia trwały 45 minut. Każdy z uczestników otrzymał swój własny login do konta założonego na platformie GO4X - programie służącym do inwestowania na rynku FOREX. Każdy z uczniów miał do dyspozycji 10 000 zł.

 
 

 

Pieniądze, którymi obracali uczniowie były w pełni wirtualne, zatem goście laboratorium nie musieli ryzykować swoich własnych oszczędności. Ku zaskoczeniu prowadzącego, wszyscy uczestnicy zajęć osiągnęli spore zyski. Jedynie mała „nutka” żalu pojawiła się w ich wypowiedziach, gdyż uzyskane profity nie mogły zamienić się w nowe auta, telefony czy telewizory. Stały się one jednak wielką zachętą do studiowania Finansów i Rachunkowości w WSIiZ.

 

- To wspaniała inicjatywa naszej Uczelni i Instytutu. Uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu inwestowania, której niestety ciągle brakuje młodym ludziom – zaznacza prowadzący, mgr Paweł Bochenek z Instytutu Badań i Analiz Finansowych.

 

Wszyscy, którzy odwiedzili Uczelnię byli pod wrażeniem nowoczesnego laboratorium finansowego i perspektywy studiowania w WSIiZ, która oferuje naukę profesjonalnego inwestowania w instrumenty finansowe, gry na giełdzie, symulacje transakcji finansowych oraz zarządzanie portfelem inwestycyjnym.

 

 

Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
GPW (2019-05-24 17:19)
WIG Informujemy, iż w związku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostępne są bezpośrednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl

 

 

Copyrights - Instytut Badań i Analiz Finansowych